Webgame noviny

WG Noviny vám přináší nejčerstvější informace ze světa Webgame.

Odkazy: Starší novinky a informace | WG noviny | Historie WG

Rozhovor - FARR FARR AWAYY

Tento článek byl publikován 17:14, 04.06.2020 hráčem Josef Klíma(#439871) ke 140. věku.
Byl již přečten 459x, 1 komentářů, průměrná známka 1.9
Robo za dveřmi, spousta z vás již jen zakempená stojí na kolech a tak tu máme ideální čas připomenout si v krátkém rozhovoru vítěze minulého věku - FARR FARR AWAYY.

Ahoj Farre, samozřejmě gratuluji k winu a ke třetímu nejvyššímu presu v historii wg. Byl win v jednotlivcích cílem od začátku věku?
Ahoj, děkuji. Zakládal jsem země s tím, že jdu odehrát odpočinkový a nenáročný věk. Nicméně, nejmenovaný jedinec, který měl hrát farmu, mě psychologickým nátlakem donutil ji klikat a já samozřejmě na full podporu neplivu. Z pohledu aliance byl od začátku cíl vyhrát aliance i jednotlivce.
O AC/DC je známo, že teamplay jim není cizí. Jak moc velkou zásluhu mají na tvém úspěchu? Všiml jsem si tam i jedné obrovské hospy ke konci na 20M presu… ukážeš?
Velkou, asi tak ze 75% je to jejich zásluha. Hospy byly celkem tři, ale dvě dost velké. Té první si nikdo moc nevšiml, vlastně i já jsem to zaregistroval po 2 hodinách a výpis nikde nemám. Jinak mi dělali infy, odpřipravovali cíle, kontrolovali potenciální hrozby, radili s trhem a hlavně bavili na fóru.
V topce proběhla i nějaká embarga… jak moc jsi v tom měl prsty? Minulý věk ti tahle hra na tenkém ledě úplně nevyšla, držel ses tentokrát raději raději více při zdi?
Tentokrát vůbec, kdyby mě Hurka/Bohouš někdy vykradli, tak bych mu ho klidně dal, takhle jsem tam nikde neměl důvod a spíše jsem si hleděl svého. Na konci jsem ho dal Masiasi, jelikož na mě plánovali sundavačku, tak aby to měli těžší. Beztak jsem musel na konci obětovat dost prestiže, abych pokryl potenciální sundavače, což se nakonec ukázalo jako dobrý tah.


Minulý věk mi to dost vyšlo. Na první místo jsem neměl, takže jsem potřeboval ideálně trefit 4 flek a Defův náběr hlíny byl takový podivuhodně lehký, což jsem mu i psal, takže si výhru imho nezasloužil, a tak to i dopadlo => účel splněn. Navíc, konglomerát Mafie by na sundání top1 země potřeboval 3-4 aliance, mně stačilo embargo. To, že to do mě otočil byla jeho volba/právo a já s tím počítal. Stejně jako jsem počítal s tím, že mě bude chtít přepadnout tento věk a dotili na mě 10 dní, takže i tak mi vzali nějakou prestiž, páč jsem je musel hlídat.
Neměl jsi nijak obří land a přitom to stačilo na luxusní prestiž. V čem tkví tvé tajemství? Seděl jsi tu v podstatě nonstop… hrál sis s trhem?
Obří land jsem měl, obvykle poslední věky farmím na 2x/3x menší hlíně, a když dá člověk s 8k km 10M, tak logicky musí dát s 3x větší hlínou 30M, prostě logicky. S trhem jsem si paradoxně moc nehrál, ani to podle mě moc nešlo, bylo to spíše o maximalizaci mé produkce, takže celkem nenáročné klikání. Často jsem tu byl, ale spíše kvůli fóru, jinak bych musel pročítat 100+ příspěvků bez možnosti reakce, což prostě nechceš.
Kdybych ti dal kolem revoluce na robo 100M v cashi a hodinu denně na točení trhu. Na kolik myslíš, že bys to dokázal do konce věku proměnit? A prozradíš čtenářům jak bys na to šel? Nějaké pro-tipy, ať se trochu přiučíme.
Kdybys mi dal okolo revoluce 100M cash a hodinu denně na trh, tak ti prodělám 10M. V tomto časovém horizontu se trh sotva pohne, takže nic levného nekoupíš, musíš prodávat za vyšší cenu což u mě dopadne tak, že to na konci stáhnu a prodám hodně pod NC… U trhu se sice nemusí sedět, ale musí se sledovat a sem tam něco koupit. Samozřejmě má nějaký trend, který se dá ze zkušeností odhadnout, ale i tak je to stále riziko a ne každý na to má koule. Třeba Masias to měl podle mě rozjeté lépe než já a možná bych dal s jeho zemí víc prestiže, než s tou svou. V mých očích odpovídá jeho prestiž tomu, že bych od začátku jeho farmy dával 140 kol na dotaci vesmíru a prodával bych ho za 200-250, což ve výsledku dá těch 18-20M presa…
Jak moc velkou roli v tvé hře hraje rozvědka? Kradeš? A nebo jsi spíš okrádán?
Nulovou. Soustředím se spíše na sebe. Podle mě jsem za celý věk nedal ani opku rozvědky. A ani mi nikdo nic neukradl, když nepočítám začátek, tam jsem přišel o pár techů. Hurka a spol. to zkoušel pokaždé, když se mi pohnula prestiž. Mě by asi nebavilo stále refreshovat žebříček a sledovat, jestli se někomu pohnula prestiž, ale někoho to baví, já jsem radši na tom fóru. Navíc, hráče to dost štve, a pak se nemůže divit, že mu přistanou embarga…

Techno je dle posledních věků tvá oblíbená vláda… zlé jazyky tvrdí, že je díky vakcinacím a senzorům nesmyslně silná a v late game extrémně těžce sundatelná. Jaký na to máš názor ty? Jsou nějaké herní změny na wg, které bys uvítal?

Nemyslím si, že by byla přesílená. Na konci to není žádný papír, což je ale dobře. Už takhle si sundavací země mohou téměř libovolnou dobu dotovat selektivní armu (viz. ali 100 s jednou válkou za 10 dní), dají přepad a 30 denní úsilí je nenávratně pryč, tak proč jim to zlehčovat. Já jsem třeba hrál techa od začátku věku a dost jsem litoval, že jsem udělal revoluci, protože na začátku to dostává neskutečnou čočku, pak to také není žádná útočná/obraná hitparáda a až teprve po nahození pokroků, bondů a army to dokáže něco ubránit. Takže jediné omezení, které bych případně dělal by bylo směřované na revoluce (klidně revoluce čistě jen na techa), páč tím se přeskakuje to martyrium, kterým by se mělo projít. Když bych to měl shrnout, tak aby byl tech těžko sundatelný, tak k tomu potřebuje hráč trochu skillu, a aby ho někdo sundal, tak potřebuje také trochu skillu, páč gumuje přesílení fundy, což je za mě víc než fér.
Díky za čas a přeji hodně štěstí do dalších věků!


zobrazit komentáře